Žákovský parlament

Školní parlament je orgán, který je partnerem vedení školy a pedagogického sboru při projednávání záležitostí, které se přímo týkají žáků školy. Organizuje a zastřešuje akce školy pořádané pro žáky a/nebo veřejnost. Cílem samosprávy je vytvářet pocit sounáležitosti ke škole, zlepšovat komunikaci mezi žáky a učiteli, vést žáky k zodpovědnosti a pozitivně ovlivňovat dění ve škole.

Okruhy činnosti Žákovské samosprávy:

• Podílí se aktivně na životě školy a pomáhá při organizaci různých akcí
  • Umožňuje žákům vyjádřit se k dění ve škole, předkládat požadavky, návrhy a připomínky, které se týkají výuky, prostředí školy, školních akcí atd.
  • Žákovská samospráva nezasahuje do záležitostí, jejichž rozhodování a posuzování patří výhradně do pravomocí vedení školy

Složení žákovského parlamentu:

• jeden pedagog z prvního stupně (Ivana Drugdová)
  • jeden pedagog z druhého stupně (Daniela Šuldová)
  • Každá třída (počínaje 5. ročníkem) má v samosprávě dva zástupce, které určí třídní učitel nebo si jej sami žáci zvolí.

Složení žáků se mění každý školní rok.

Každý člen je povinen pravidelně se zúčastňovat všech schůzek, které probíhají jednou měsíčně mimo dobu vyučování. Členové parlamentu informují své spolužáky o průběhu schůzky, zejména pak o plánovaných akcích pro příští měsíc. Učitelé a vedení školy jsou informováni písemně garantem připravované akce.

Mezi nejúspěšnější akce patří „No backpack day“ (den bez aktovek) a sběr starého papíru.

V souborech jsou zápisy ze schůzek. V názvu je uveden datum setkání.

Soubory ke stažení:

Škola online E-mail klient Office 365 Microsoft Teams Rajce.net