Profil školy

Naše škola poskytuje základní vzdělání v různých typech tříd:

- běžné třídy (v každém ročníku, tj. od 1. do 9. ročníku)
- třídy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (od 1. do 9. ročníku)
- sportovní třídy (od 6. do 9. ročníku)

Od září 2007 byla zahájena výuka v 1. a 6. ročníku podle nového školního vzdělávacího programu "Barevné vzdělávání", který je vlastní pouze naší škole (podle podobných individuálně upravených programů vyučují od školního roku 2007/08 všechny státní základní školy). V současnosti již probíhá výuka podle nového vzdělávacího programu ve všech ročnících.

Výuka cizího jazyka je zahájena ve 3. ročníku, výuka informatiky ve 4. ročníku (o rok dříve, než je běžné).

Sportovní třídy jsou určeny pro žáky od 6. ročníku, jsou zaměřeny na rozvoj sportovní všestrannosti, dlouholetou tradici má v naší škole pozemní hokej a házená.

Speciální třídy - zaměřené především na poruchy učení a logopedické vady - jsou součástí naší školy již od roku 1983, z tohoto hlediska je naše škola nezastupitelná. Systematická péče o žáky se speciálními potřebami je poskytována ve všech ročnících, kde vyučují kvalifikovaní speciální pedagogové. Další péči poskytuje individuálně také výchovná poradkyně v době mimo vyučování .

Poloha

Areál naší školy se nachází v pěkném prostředí borského sídliště nedaleko Borského parku. Ke škole je možné dopravit se trolejbusem č. 16 (zast. Šimerova), autobusem č. 30 (zast. Bory), tramvají č.4 (zast. Dvořákova) nebo autobusem č.26 ze Lhoty (zast. Bory).

Učebny, vybavení

- 3 počítačové učebny , internet, optický kabel (výuka informatiky již od 4. ročníku)
- víceúčelové hřiště s umělým povrchem
- atletická dráha s umělým povrchem, doskočiště
- velká tělocvična (nově zrekonstruovaná, ozvučená)
- keramická dílna, pec
- kuchyňka
- žákovská knihovna
- dílny
- odborná učebna chemie, demonstrační stůl
- interaktivní tabule (Smart, Activ)
- dataprojektory ve vybraných učebnách
- učebna fyziky ("Oranžová učebna")

Škola Online

Naše škola využívá služeb školského systému Škola Online:

"Škola OnLine je interaktivní manažerský informační systém, který umožňuje 24 hodin denně zpracovávat prostřednictvím sítě Internet potřebné školní agendy a data...

Chcete mít možnost kdykoliv zjistit, jaké známky a slovní hodnocení dostalo vaše dítě ve škole? Chcete vědět, kolik má zameškaných hodin, jaký aktuálně rozvrh a kdo supluje za nemocného učitele? Nebo byste měli rádi přístup ke všem důležitým informacím ze školy?
Pokud máte k dispozici internet, e-mail nebo mobilní telefon, pak je pro vás jednoznačně nejlepším řešením aplikace Žákovská v systému Škola OnLine." (viz pravý sloupec)

Registrace do elektronické žákovské (první přístup s PINem)
Přístup do žákovské po registraci (nebo banner v pravém sloupci)

<březen, 2024>