Soustředění jak má být

Deváťáci a osmáci ze sportovních tříd vyrazili na tradiční soustředění na běžkách v Krkonoších. I když v úterý 15.3. Čechy posel bílý poprašek, věděli jsme, že to pro nás není záchrana. Protože my sníh budeme mít! Chata Prvosenka, kam jezdí již několikátým rokem naše „sportovky“, je 1200 m nad mořem a ještě se nám nestalo, že by sníh nebyl. Minimálně od chaty nahoru… . A tak tomu bylo i letos. Celé soustředění proběhlo v pohodovém duchu. Zní to jako klišé, vypadá to přechváleně, je to cítit patosem… . Ale když se sejdou dvě bezva třídní party, které si ještě navzájem rozumí, když je na jednotlivce spolehnutí, podřídí se bez problémům psaným i nepsaným pravidlům, tak může vzniknout pohodové soustředění. A neb náplně, zážitků bylo mraky, zde je jen několik nadpisů z knihy zvané :“ Šišák, Liščí, Černá hora – zdoláváme z vrchu, z boku, ba i zdola„.

Nechme tedy plynout nadpisy … .

První lyžovačka a hned bolavý kotník naší kotníkové lady.

Výlet na Špindlerovku, deset kilometrů z kopce, autobus je fuč, ale … rychlá jízda skitaxíky nám zachránila výlet !

Nekonečné ťapkání kolem Šišáku zpestřily jen zlomeniny lyží při jízdě, bože, do kopce.

Vítání slunce, trochu rozpačité, přineslo tři nádherné slunečné dny.

Maškarní lyžovačka zabrala – opět jsme na Luční boudě, ba i u Slezského domu.

Pane učiteli, to je Polsko?! A jdu do Polska a jdu do Čech. A jdu...

Šéďo, zahraj nám pana učitele Říhu  … tak děcka J .

Noční hra v mlze? To bude mít pán z Horské služby příští rok co vyprávět! Jen, aby nepřijela Nova.

Bizi, ty jsi vyhrál turnaj v dámě ? Proč máš tu nápovědu šachového velmistra v uchu ?

Páni učitelé vyhráli turnaj v kulečníku? Pche! V semifinále byla jinak samá děvčata J !!!

Sněhová bitva mezi třídami se vydařila – kdo nedostal koulí, propadl se minimálně po pás do sněhu.

Neskutečné pády na běžkách aneb pokus o prvního sněžného eskymáka (dosud známý jen z vody).

Některé členky  výpravy si dobrovolně, dokonce s hurónským smíchem, prodloužily elitní výpravu na Luční boudu ze Špindlerovky. Důvod? Závratná rychlost při sjezdu a přehlédnutí odbočky na 200m široké louce ;-) … .

Legální ohmatávání dívčích rukou a prohlížení chlapeckých nohou při večerních hrátkách, to je Áďa, ne to je Áďa, tady je Áďa!

Oslava narozenin a svátků, kdy už mi konečně bude patnáct !

Jízda z Pece na Prvosenku rolbou s poustevníkem za kniplem, druhá parta nás vypekla! Ti jeli se Švédy !

Závěrečná jízda na běžkách do Pece po sjezdovce. Tolik pádů nemá ani čeština J.

A na konec poděkování všem členům výpravy za to jací byli, personálu za výborné rohlíky, majitelům penzionu Prvosenka, že nás zase vzali, průvodčím, řidičům rolb, taxíků za bezpečí v jejich dopravních prostředcích, obsluze v bufetu Na rozcestí za borůvkové hody, paní ve Veselém výletu za pěkný úsměv, barmanovi na lyžařské za půjčení šroubováku a „Dejsy“ za možnost ji podrbat!