Informace rodičům žáků prvních tříd k organizaci začátku školního roku 2020/2021

Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci jsme si dovolili Vám shrnout nejdůležitější informace. Doufáme, že Vám i Vašim dětem pomohou zvládnout začátek školního roku bez větších problémů.

1.     Rodičům nebude umožněn vstup do budovy školy s dítětem ani 1. 9. Slavnostní zahájení proběhne před školou v 8.00 hod, poté odejdou děti se svou třídní učitelkou do tříd. V době od 8.50 do 9.30 hod bude možnost si vyfotit dítě s velkou aktovkou v prostoru před školou.

2.     Celý první školní týden si děti budou vyzvedávat třídní učitelky před hlavním vchodem školy (1. C před budovou ŠD od 2. 9.) v 7.50 hod.

3.     ŠD bude v provozu již od 1. 9. Pokud dítě nepůjde do ŠD, jeho odchodem z budovy školy za něj rodič přebírá plnou zodpovědnost.

4.      Organizace vyučování v 1. týdnu:

Úterý: do 8.50 hod (s sebou prázdnou aktovku)

Středa: 8.00 – 9.45 hod

Čtvrtek: 8.00 – 9.45 hod

Pátek: 8.00 – 11.40 hod

-         od středy s sebou: přezůvky (nechávat ve skříňce), penál, od pátku svačinu (látkový ubrousek), notýsek nebo úkolníček, košíček do lavice – sešit 420, lepidlo, mazací destička s fixy a hadříkem, trhačka

-         od pátku: ČJ – Živá abeceda, Moje první psaní, Matematika,

5.     Od 7. 9. děti vstupují do školy již samy a výuka bude dle rozvrhu – rozvrh dostanou děti 1. 9.

• upozornění pouze pro 1.A a 1.B – půlené vyučování:
    • skupina 2 začíná vyučování každé pondělí v 8.55 hod;
    • skupina 1 začíná vyučování každé úterý v 8.55 hod

V čase od 8 do 8.45 hod mohou i nedružinové děti trávit čas ve ŠD, vychovatelka si je před 8.00 hod. vyzvedne v prostoru u šaten

Šatní skříňka:

Děti ve středu dostanou klíček od vlastní šatní skříňky. Zde si budou nechávat oblečení (bundy), sáček s věcmi na TV a boty. Každý klíček je opatřen číslem. Skříňky pro prvňáčky mají navíc obrázek, aby se dětem pro začátek lépe pamatovaly. Klíček je nutné nosit každý den, v případě ztráty žádat u pana školníka o výrobu nového. Doporučujeme mít pevně dané místo pro klíček – konkrétní kapsička v aktovce, výrazný přívěsek apod. Na konci školního roku děti klíček vrací včetně visačky s číslem.

Co mít každý den:

Penál, svačinu a pití, notýsek nebo úkolníček, žákovskou knížku, klíček od skříňky, razítko (může zůstávat v košíčku)

Co nosit na jednotlivé předměty:

ČJ – Živá abeceda (modrá), Moje první psaní (fialová)

M – Matematika (žlutá), pracovní sešit z matematiky, kartičky s čísly 0–10 (vyrobit z kartonu velikost cca 10x6 cm, vložit do podepsané kapsičky s drukem do 7. 9.)

PRV – Já a můj svět

TV – přinést tašku s věcmi na TV do skříňky (cvičební úbor, vhodná obuv se světlou podrážkou)

VV a PV – kufřík dle rozpisu (zůstane ve třídě) – vše podepsat

Prosíme:

- podepsat a obalit učebnice a pracovní sešity (nejlépe zvenku do pravého horního rohu + nalepit štítek a na něj razítkem jméno) nebo perman. fixem

- vyplnit první stranu v ŽK a všechny dotazníky, nejpozději do 2. 9.

- do ŽK k tel. číslům dopsat vaši emailovou adresu

- provádět každodenní kontrolu pomůcek (penálu!) a notýsku

- donést do třídy kufřík s pomůckami a košíček do lavice (do 7. 9.), věci na TV (do 7. 9.) dávat celoročně do skříňky

- od čtvrtka si věci dávat do skříňky (ve středu dostanou klíček),

- nevystřihovat všechna písmenka dopředu!!!!!!!, pouze aktuální dle výuky

- pošlete z Vašeho emailu kontrolní zprávu na emailovou adresu třídní učitelky, kterou najdete na webových stránkách školy. Do zprávy uveďte jméno dítěte.

Pokud budete cokoli potřebovat, kontaktujte přímo třídní učitelku nejlépe přes email.

www.zs11.plzen-edu.cz  – doporučujeme průběžně sledovat (situace okolo covid 19 apod.)

Informace o omlouvání žáků:

Nemocného žáka prosím omluvte do 48 hodin (stačí emailem, popř. telefonicky), potom zapište omluvenku do Omluvného listu v ŽK.

Pokud bude žák odcházet v průběhu vyučování, například k lékaři, informujte předem třídního učitele. V potřebný čas zazvoňte na vrátnici a vyčkejte, až Vám bude dítě přivedeno.

Předem známou absenci žáka, prosím, včas hlaste třídnímu učiteli. Při uvolňování na dobu delší než 3 dny je třeba podat písemnou žádost k paní ředitelce (formulář ke stažení na webu školy).

Snažte se podepsat dětem všechny věci (včetně tužek, pastelek apod.) často se ve třídě "zakutálí" a těžko se dohledává, komu chybí.

Věci do aktovky připravujte hned od začátku s dětmi, aby věděly, kde mají co hledat. Dohlédněte, prosíme, aby do školy nenosily zbytečné a hlavně příliš drahé věci, u kterých by mohlo dojít k poškození nebo odcizení (např. zvažte nutnost mobilního telefonu). Škola za ztrátu takových věcí neručí.

Zájmové kroužky budou vypsány v průběhu září na webu školy.

Na spolupráci s Vámi se těší třídní učitelky 1. tříd.